Age of Empires III
Artic 2005.11.27. 10:21
Age of Empires ez a név az RTS rajongók körében nagyon népszerű, mert ez a sorozat hozta a legkiválóbb játékokat a műfajba. Az első rész korában gyönyörű grafikával és nagyszerű gazdasági és harcrendszerrel rendelkezet. Ugyanezen jellemzők vonatkoznak a második részre is. Nos nézzük hát, hogy a harmadik generáció hogyan muzsikál.
Kezdjük a legfeltűnőbbel: grafika. A grafikáról szinte csak pozitívumokban lehet beszélni. Az egységek megjelenítése gyönyörű, bár láttunk már szebbeket is, például a Ground Control 2-ben. Aminek viszont nagyon örülök, hogy zoomolás következtében nem pixelesednek el az egységek. Az épületek megjelenítése is szép és korhű. Ami egy nagyon fontos újítás a grafikában az az, hogy kapott egy kiváló fizikai motort a game. Mikor jó munkás embereink vágják a fát, az látszik, hogy dülöngél, ha ágyúval egy épületbe lövünk, akkor látszik, hogy az épület darabjai a levegőbe repülnek, vagy ha ugyanezzel a pusztító eszközzel a gyalogságba lövünk, akkor ők repülnek egy jót. :) És itt van még a víz arról semmi mást, nem mondok, csak nézzétek meg az alant mellékelt képeket. Mit mondjak lenyűgöző látvány. Nos a grafikába viszont vannak hibák. Például mikor dicső hadseregünk átmegy egy vasútvonalon, és éppen arra jön a vonat és elgázolja őket akkor semmi bajuk, nem esik. Szóval ez nevetséges. Na a grafikáról talán ennyit. A sztori. Nos a harmadik rész a gyarmatosítás idején játszódik (kb. 1500-1850) és egy máltai lovagot és később a leszármazottjait irányítjuk Amerikában. Küzdünk törökök, spanyolok, németek, sőt még oroszok (!) ellen is. A játszható frakciók skirkmishben: britek, franciák, németek, törökök, portugálok, spanyolok és oroszok. A játék legjobb újítása, ami különösen élvezetessé tette, az a Home City rendszer. A Home City az a mi európai fővárosunk, amiből hajókon különféle dolgokat küldhetünk Amerikában harcoló egységeinknek. Például utánpótlást, kaját, nyersanyagot. Ez a város fejlődhet is. Attól függ, mit tudunk küldeni, hogy milyen kártyáink vannak. Nem vicc, ha a városunk elér egy adott szintet, akkor kártyákat kapunk például olyat, hogy ezzel a kártyával küldhetsz 8 muskétást Amerikába. A másik fontos újítás a gazdaságban az, hogy kereskedelmi állomások elfoglalásával kereskedők hozzák a pénzt, vagy amit választunk. Ezeket koroktól függően lehet fejleszteni. Először szekéren majd postakocsin végül vonaton hozzák a cuccost. Minél fejlettebb a szállítóeszköz annál gyorsabban hozza a szállítmányt. A többi gazdasági rész maradt a régiben, tehát gyűjtögetünk és építkezünk. A harcrendszer semmit sem változott. Ez viszont rossz, mert már unjuk a millió-egységet gyártós aztán támadós rendszert, de ettől azért még jókat lehet csatározni. Az AI is normális, nem egy kiemelkedő zseni, de nem is hülye azért. Erősebb fokozaton játszva bizony kiszúrja védelmünk gyenge pontjait.
Végezetül annyit, hogy az Age 3 nagyon jó játék lett, de az elavult harcrendszer és a bugok miatt viszont csak négyes lett a progi.
Pozitívumok: - grafika
- Home City és gazdasági rendszer
- Élvezhető harc
Negatívumok:- néhány bug
- elavult harcrendszer
Összesen: 10/8,7
Képek:
|